Zůstat sám sebou ve světě, jenž se dnem i nocí pokouší udělat z tebe stejného člověka,jako jsou všichni ostatní..

Potřebuje láska, abychom dobře vypadali?

13. června 2008 v 11:16 |  Čtení pro ženy
* Dbáte na to, abyste vypadali před partnerem i doma přitažlivě? V čem chodíte?
Pavel: Snažím se na to dbát. Tak jak to u mužů bývá, občas se dopustím nějakého typického prohřešku, ale Barborka neváhá mě na něj upozornit, a to pak sjednám nápravu. Nikdy jsem však neinklinoval k chlapáckému domácímu ustrojení "trenýrky + nátělník". Je možné vypadat i doma pro partnerku přitažlivě a přitom se cítit naprosto pohodlně.
Bára: Dbám na to, abych nevypadala nepřitažlivě... Domácí oblečení pro mě znamená pohodlné, ale nikoli nevzhledné. Postoje typu "vždyť jsem doma, tak je jedno, co mám na sobě" mohou vyjadřovat lhostejnost vůči tomu, s kým doma jste. Vždyť právě pro něj byste se měla snažit vypadat hezky neustále! Osobně nesnáším tepláky. Mám to zakořeněné už odmalička. Nikdy jsme je doma nenosili. Ačkoli dnešní tepláky už zdaleka nejsou takové hrůzy, co bývaly, stejně je ráda nemám. Doma nosím volné kalhoty, tílka, sukně... Poměrně dost času trávím v kostkovaných pyžamových kalhotách. Často se taky převlékám, neboť není dne, abych se během vaření či jídla něčím nezašpinila...
* Jakou roli hraje ve vzájemné přitažlivosti "domácí" oblečení, které nosíte před partnerem/partnerkou?
Pavel: Domácí oblečení je jistě důležité. To, že se partneři navzájem nedráždí pro toho druhého méně přijatelným domácím oděvem, je jedna z mnoha věcí, které přispívají k harmonickému vztahu.
Bára: Domácí oblečení určitě hraje důležitou roli. Lidé společně tráví doma poměrně dost času, a pokud je tento čas pro jednoho znepříjemněn pohledem na toho druhého a myšlenkami typu "ten teda vypadá/tomu je snad úplně jedno, co si myslím" a podobně, určitě to nevede k vášnivému milostnému životu.
* Chovali jste se v tomto ohledu na začátku vztahu jinak než teď?
Pavel: Jak už jsem se zmínil, nikdy jsem nechodil doma v trenýrkách a zpoceném tílku. Myslím, že s Barborkou jsme se už od začátku nějak přirozeně víceméně trefili v domácím oblékání vzájemně do vkusu.
Bára: Myslím, že ani ne. Na začátku vztahu jsme doma bývali spíš neoblečení než oblečení. (úsměv)
* Kam až jste ochotni před partnerem zajít při úpravě svého zevnějšku? Vadí vám, když jeden druhého vidíte, jak si třeba stříhá nehty nebo se zbavuje pupínků na čele?
Pavel: Myslím, že po tak dlouhé době, co se známe, už zábrany asi žádné nejsou. Nevadí mi vidět Barborku při jakýchkoli hygienických činnostech, ani já si se stříháním nehtů neodbíhám někam do soukromí...
Bára: Co se týče úpravy zevnějšku, přiznávám, že asi nemám žádné hranice... Pavel mi holí nohy, rýpu si před ním pupínky - dokonce si je na noc občas zakryju zubní pastou, nemám zábrany vůbec v ničem. Co se týče partnera a jeho úprav zevnějšku, odpor nepociťuji při žádné hygienické činnosti. Pravda je, že ostříhané neodnesené nehty na stole nejsou nic moc, ale nehroutím se z toho. Pupínky bych partnerovi nejraději rýpala stále sama, ale bolí ho to a zakazuje mi to.
* Může podle vás zanedbanost zevnějšku zničit lásku?
Pavel: Myslím, že tento problém může vztah narušit. Záleží na konkrétních lidech, na jejich toleranci, na tom, nakolik jsou ochotni své návyky změnit, pokud partnerovi něco hodně vadí. Třeba v otázce domácího oblečení nebo otevřenosti při provádění úprav zevnějšku...
Bára: Moc se snažím, abych ji rozhodně takto nezničila.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama