Zůstat sám sebou ve světě, jenž se dnem i nocí pokouší udělat z tebe stejného člověka,jako jsou všichni ostatní..

že by krátká úvaha o lásce ?

16. listopadu 2007 v 17:45 |  něco k zamyšlení
…copak je to láska ? kdo to ví ? ani já ne..
Představujete si lásku jako vlastnictví toho druhého ? nebo jako celoživotní obětování se někomu a něčemu , co Vás nakonec zklame…? Je to jeden velký otazník.
Ve fázi jakési chemické zamilovanosti, vnímáme toho druhého podle svého scénáře, podle svých představ a svých iluzí. Je pro nás čistým andělem, pro tentokrát už určitě posledním a tím pravým. Jsme v rozkvetu, vše se nám daří, chce se nám žít, radovat, bláznit a smát se na lidi kolem. Na lidi venku, v tramvaji, kdekoliv. Svět je pro nás krásným a úžasným vesmírem.
…..uplyne nějaká doba a co se asi stane ??? BOOOOM
Jak to, že se vše začíná měnit ? Jak to, že už to není jako předtím ? Andělovi se najednou ztrácejí před našima očima křídla.. Co se to děje ? Vždyť to bylo tak krásné a čisté ???
Je něco špatně ? Mám snad dnes špatný horoskop nebo jsem ráno vstala špatnou nohou z postele ? hm…..
V hlavě marné hledat odpovědi, jen naše srdce dokáže rozlousknout ten oříšek, na který je rozum i kladivo krátké. Srdce buší jako o život, sevřená hruď a výraz alá smrt v očích .
Ano…něco se změnilo. Chemie vyprchala, tak jako voda po dešti, pomalu ale jistě. Pára plná vzpomínek se začíná prodírat naší hlavou. Při pohledu do zrcadla vidíme vrásku navíc. Ach jo…je to tady. Stereotyp, stagnace a ústup? Uvědomíme si, že kopec, na který jsme se pracně drápali není nekonečný. Teď nás čeká cesta dolů, strmihlav. No připravme se na to, aby jsme si neublížili…
Odřená brada se pomalu ale jistě časem zahojí… tak jdem na to !
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama