Zůstat sám sebou ve světě, jenž se dnem i nocí pokouší udělat z tebe stejného člověka,jako jsou všichni ostatní..

Zítra může být pozdě

15. března 2007 v 9:45 | něco k zamyšlení ... |  Čtení pro ženy
Byl jednou jeden chlapec, který se narodil nemocný. Byla to nevyléčitelná nemoc. V 17 letech mohl každou chvíli zemřít.
Žil stále jen v domě pod dohledem své matky. Jednou toho měl už dost a tak se rozhodl, že se půjde projít do města. Poprosil svou matku o svolení a ona mu to umožnila. Když se procházel, viděl množství obchodů. Když šel okolo jednoho obchodu s hudebninami, uviděl nádhernou dívku, asi v jeho letech...

Byla to láska na první pohled. Otevřel dveře a vstoupil dovnitř. Nedíval se na nic jiného, jen na ni. Stále více se k ní přibližoval. Podívala se na něho s úsměvem a zeptala se: "Mohu vám nějak pomoct?" Myslel si, že je to ten nejkrásnější úsměv jaký kdy ve svém životě viděl. Koktavě jí odpověděl: "Ano, eeehhh, uuuhhh, rád bych koupil jedno CD." Bez přemýšlení vzal první CD co bylo po ruce. "Chceš ho zabalit?", zeptala se dívka s úsměvem. Odpověděl: "Ano." Šla mu CD zabalit, podala mu ho, rozloučili se a on odešel. Od toho dne navštěvoval tento obchod pravidelně, aby koupil nějaké CD. To děvče mu stále jednotlivé CD balila. On si je bral domů a zabalené je ukládal do šuplíku. Příliš se styděl, než aby ji někam pozval. Jeho matka se pokusila ho v tom povzbudit, aby se další den odvážil, on se chytil za srdce a... a vyšel odvážně k obchodu. Koupil si CD a jako vždy ho dostal zabalené. Vzal CD a když se dívka nedívala, rychle jí nechal na pultě lístek s jeho telefonním číslem a vyběhl z obchodu ven.
"...Crrr" !!!
Matka vzala sluchátko: "Ano?"
Byla to ona, ptala se na něho. Matka úplně zničená začala plakat a řekla:
"Ty to nevíš? Včera zemřel."
Bylo příliš dlouhé ticho, až na pláč matky, který se ve sluchátku ozýval. Později vstoupila matka do pokoje svého syna, aby si ho připomněla. Rozhodla se začít s tříděním jeho věcí. Otevřela šuplík a ke svému překvapení tam uviděla spoustu zabalených CD. Jedno z nich otevřela a našla tam lístek. Bylo na něm napsáno: "Ahoj, si vážně moc milý, nechtěl by sis se mnou někdy vyjít ven? Mám tě ráda, Sofie."
S hlasitou emocí otevřela matka ještě jedno CD a i z toho CD vypadl papírek a na všech bylo to samé...
Takový je život... Nečekej příliš dlouho, než někomu řekneš, co cítíš! Řekni to ještě dnes! Zítra už může být pozdě...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama