Zůstat sám sebou ve světě, jenž se dnem i nocí pokouší udělat z tebe stejného člověka,jako jsou všichni ostatní..

Samoopalování krok za krokem

1. března 2007 v 14:33 | www.victorie.cz |  Kosmetika
Mnoho žen láká používání samoopalovacích přípravků, které jim zajistí snědou pokožku bez opékání na slunci nebo v soláriích. Bojí se ale fleků a skvrn. Provedeme vás proto samoopalováním krok za krokem.

Jak vlastně funguje princip samoopalování?

Většina těchto přípravků obsahuje látku DHA. Ta reaguje s aminokyselinami v kůži a podporuje produkci pigmentu. Díky tomu můžete za několik hodin získat zbarvení v podstatě shodné s tím, které vzniká při slunění venku.

Jak postupovat?1) Vyberte si v obchodě samoopalovací přípravek, ať už je to krém, gel, mléko, sprej nebo pěna. Některé z nich obsahují také perleťové nebo zlatavé částečky, které mohou vaši pokožku rozsvítit. Jsou i takové, které obsahují UV filtry, ale i tak je lépe, pokud jdete na slunce, použít ještě opalovací krém, aby ochrana před sluncem byla větší.

2) Na samotnou aplikaci si vyhraďte dostatek času. Musíte totiž provést několik úkonů ještě před samotným nanesením přípravku a poté je nejlepší půl hodiny až hodinu neoblékat se, aby se krém dobře vstřebal. Nejvhodnější doba je před spaním.

3) Začněte sprchou, ne příliš horkou, protože pot při aplikaci není žádoucí. Proveďte si peeling celého těla. K tomu, abyste pak dosáhla žádoucího odstínu, budete muset přípravek nanést většinou dvakrát nebo třikrát (ne v jeden den, ale den po dni), a abyste si opálení udržela, je třeba ho jednou týdně opakovat, peeling provádějte tedy také jednou týdně. Není třeba při něm odírat kůži, stačí pevnější houbička. Hlavně nezapomeňte na místa jako jsou kotníky, kolena a lokty, kde je pokožka nejtvrdší. Poté se dobře osušte,a abyste se vyhnula potu, jděte do jiné místnosti nebo koupelnu nejprve vyvětrejte.

4) Pečlivě se natřete tělovým mlékem a nechte ho skoro vstřebat, nejlépe ne úplně, protože pokud nebude úplně zaschlé, bude se samoopalovací přípravek snadněji roztírat.

5) Když máte vše hotovo, začnete se samotným nanášením přípravku. Protřepejte ho a postupujte kousek po kousku. Nikdy to nedělejte tak, že si nastříkáte celé tělo a pak teprve jednotlivé části začnete roztírat. Než byste se dostala od hlavy k nohou, zatím by přípravek zaschnul bez toho, aby byl pečlivě rozetřený. Vždycky přistupujte k jednotlivým částem zvlášť a pečlivě, opravdu velmi pečlivě přípravek roztírejte. Pokud si dáte záležet, nemusíte se obávat žádných skvrn a fleků. K roztírání používejte krouživé pohyby. Nezapomeňte na uši, prsty u nohou, místa pod obočím. Po aplikaci si hned umyjte ruce (myjte si je nejlépe několikrát během aplikace). Nejspíše asi budete řešit problém zad. Na ty si nedosáhnete, takže buď požádejte někoho jiného, aby vám je natřel nebo je nechte nenatřené a aplikaci už druhý den neopakujte. Budete mít sice světlejší opálení, ale zase nebude tolik znatelný přechod mezi zády a zbytkem těla. Ale na druhé straně, záda většinou nejsou vidět, pokud nenosíte nějaké velké výstřihy na zádech.

6) Pak počkejte půl hodiny, nejlépe však hodinu, než se obléknete. Nejlepší je obléci si pyžamo a jít spát. Druhý den můžete vše zopakovat, pokud se vám zdá opálení světlé. Někdy je třeba postup opakovat i dvakrát. Hodinu po tomto procesu byste se neměla zpotit a sprchovat nejlépe osm hodin. Pokud se vám podařilo někde docílit skvrny, zmírnit ji může potíráním citronovou šťávou. Jizvy a strie se také opálí, ale ne tak moc jako ostatní pokožka.

7) Máte i tak strach se do samoopalování pustit sama? Můžete zajít do některého kosmetického studia, kde tyto služby nabízejí. Ale vzhledem k tomu, že se samoopalování musí opakovat, může to zatížit vaši peněženku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama