Zůstat sám sebou ve světě, jenž se dnem i nocí pokouší udělat z tebe stejného člověka,jako jsou všichni ostatní..

Denní psychologie

26. prosince 2006 v 12:53 | wicca29 |  Knihy
Zapomeňte na vyjeté koleje (Therese Jacobs Stewartová)
Anotace
Praktické kroky k dosažení duševní rovnováhy.
Převratná práce vycházející ze slavné Emoční inteligence Daniela Golemana.
Věda kombinovaná se spiritualitou! Podařilo se dokázat, že duchovní cestou lze v mozku vytvořit úplně nové dráhy, změnit škodlivé návyky a vytvořit si zdravé emoční reakce.
Z této knihy se naučíte:
* základním postupům, které propojují mysl a tělo
* většímu sebeuvědomění
* strategiím k překonání neproduktivních emočních vzorců a návyků
* způsobům, jak prohloubit vcítění se do svých bližních

Hledání Spinozy (Antonio Damasio)

Anotace

Kniha Hledání Spinozy se tématicky pohybuje na pomezí neurobiologie, kognitivní a afektivní neurovědy a filosofie. Je napsána přístupně, srozumitelně, odborný jazyk je použit v nejmenší možné míře. Tato kniha je určena vzdělané veřejnosti, nejen lékařům a psychologům, ale i filosofům, novinářům - komukoli, kdo chce lépe porozumět jak sobě, tak lidem kolem sebe. Zabývá se každodenními lidskými emocemi a pocity - radostí, strastí, žárlivostí i úžasem, láskou, nenávistí, hněvem, hnusem…
V Descartesově omylu se Damasio zabýval vlivem emocí na rozumové chování, v knize The Feeling of What Happens zkoumal pocity jako podklad sebeuvědomování. V této knize popisuje vztah emocí, tj. objektivních událostí, k pocitům - událostem niterným, subjektivním. Damasio fascinujícím způsobem znovu objevuje a vykládá Spinozu jako geniálního předchůdce takovéhoto způsobu myšlení.
Damasiova kniha je fundamentálním, zcela novým popisem lidství; vztahu neurobiologie, kultury a dějin; jednoty mozku, vědomí a sebeuvědomování. Můžete s jejími závěry nesouhlasit, přesto by ale neměla chybět v knihovně každého člověka, jenž se chce orientovat v nejsoučasnějších pohledech na lidství.
Láska, vztahy a přátelství ( Miguel Don Ruiz)
Toltécká tradice říká, že k naší pravé povaze nás vede štěstí, svoboda a láska.Prvním krokem je vědomí. Chceme-li najít svobodu, musíme si uvědomit, čím opravdu jsme.Nemůžeme být svobodní, dokud nevíme, čím jsme a jakou svobodu hledáme. Toltékové říkali: "Říkejme si pravdu." Druhým krokem je transformace. Musíme se naučit být duchovními bojovníky, musíme sledovat své akce a reakce, abychom se osvobodili od svých znalostí, jež nás zotročují.
* Proč "domestikace" a "představa dokonalosti" vedou k sebeodmítání
* Proč snaha ovládat druhé ničí naše vztahy
* Proč se snažíme získat lásku druhých a jak objevit lásku ve svém nitru
* Jak odpouštět sobě i druhým
156 stran, 12,5 x 18,5 cm
Na emoce s rozumem (Greenberger Dennis)

Anotace

Příručka kognitivní terapie pro klienty.
Pomocí knihy se můžete naučit metodám, které pomáhají zvládat nepříjemné emoce, jako je deprese, úzkost, zlost, panika, žárlivost, pocity viny a studu. Tyto postupy mohou pomoci i tehdy, když se snažíte abstinovat od alkoholu nebo žít znovu život bez drog. Kniha Na emoce s rozumem vám pomůže uvědomit si v běžných každodenních situacích, ale i během závažných životních událostí své vlastní myšlenky, emoce, chování a tělesné reakce. Poznáte jak zkoumat smysl a užitečnost různých myšlenek, které vás během dne napadají, jak měnit ty myšlenky, které vás udržují ve špatné náladě, vedou k nevhodnému chování a narušují vaše vztahy s ostatními lidmi. Kromě toho se naučíte jak uskutečnit ve svém životě změny, pokud na základě zkoumání svých myšlenek zjistíte, že určité problémy musíte vyřešit.
Othelon (Miroslav Plzák)

Anotace

Kniha známého psychologa je věnována problému narušujícímu každý partnerský vztah.
Autor definuje jednotlivé typy žárlivosti a radí těm, kdo jí trpí, jak ji zvládnout, aby vztah úplně nezničila.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama