Zůstat sám sebou ve světě, jenž se dnem i nocí pokouší udělat z tebe stejného člověka,jako jsou všichni ostatní..

Astrologie a její pojmy

25. prosince 2006 v 20:03 | wicca29 |  Astrologie
Počátek astrologie zřejmě sahá až k samotnému počátku lidstva, kdy si člověk uvědomil tok času a přírodní rytmy. Astrologie je soubor poznatků o cyklické souhře nebeských pohybů těles (planet a hvězd), které se odráží v biosféře Země, však především v životě zde žijících lidských bytostí. Vliv hvězd a planet lze považovat za stupně dráždění různých složek bytosti, což se pak projeví v různých akcích člověka, ale také v reakcích světa jako zrcadla. Tímto způsobem vzniká obraz osudu. Pomocí dobrého sebepozorování můžeme poznat, že v naší bytosti zesilují ty či ony stavy ve shodě se stupňováním vlivu té které planety nebo hvězdy. Jde zde o vnitřní dráždění, které většinou vede, ale i nemusí vést ke konečnému projevení na fyzické úrovni. Toto dráždění a jeho charakter vzniká v souvislosti s úhlovou vzdáleností mezi dvěma prvky.
Znalost vlastních duševních možností při narození umožní člověku lépe se pochopit, akceptovat a zlepšit své sociální vztahy. Astrologie může být jednou z cest vedoucích k sebepoznání a k širšímu rozvinutí osobnosti, jednou z cest k odhalení závoje "minulosti", za kterým může být spatřen obraz souvislostí všeho se vším. Astrologie může být tedy použita všude tam, kde může působit jako inspirující prostředek interpretace toho, co se v současnosti děje, nebo jako nástroj pro řízenou a cílevědomou změnu.
Co je to horoskop ?
Horoskop je obraz situace na hvězdné obloze okolo Země v nějakém konkrétním okamžiku a místě na zeměkouli. Může to být okamžik zrození člověka, zvířátka, vzniku státu, organizace, firmy, nějakého nápadu apod.
Nejčastější je užívání horoskopu člověka, který se stanovuje co možná nejpřesněji pro okamžik jeho narození. Přesněji se stanovuje pro okamžik, kdy se miminko poprvé nadechne.
Proč je okamžik narození tak důležitý?
V každém vzniku je zapsán i konec a průběh života.
Dušička, jež se má narodit jako miminko v tomto světě a čase, má za sebou několik desítek i stovek a více minulých životů. Z nich si přináší zkušenosti, dluhy, dobré a špatné vykonané skutky, které musí jednou vyrovnat, i principy jež musí ještě pochopit a naučit se. Jinými slovy, nese si s sebou svou karmu.
Pro další život zde na Zemi si zvolí (nebo je nucena si zvolit) hlavní životní úkoly, osudové události, nehody a trable, které ji potkají, přátele i nepřátele, se kterými se bude v životě setkávat. Pak již jen zbývá počkat na ty správné rodiče, rodinu, dědičné vlastnosti, jež dostane do vínku, stát, období, čas narození a další podmínky, které by přesně odpovídaly zvoleným požadavkům. Že je to příliš mnoho podmínek? Vždyť také duše často čekají celé stovky let na správné podmínky, aby mohly dokončit nějaký svůj úkol, něco se naučit či splatit nějaký dluh. Některé miminko pak někdy spěchá na svět předčasným porodem, jindy musí zase lékaři porod vyvolávat. Vše probíhá vlastně proto, aby se dítě poprvé nadechlo v okamžik s nejvhodnějšími předpoklady do života.
Jsou-li pro vás minulé životy fikcí, dospějete ke stejnému závěru i z jiného konce: prostě vám příroda nadělí takové podmínky a život, jaký si zasloužíte. Že jste si takový život nezasloužili a jiní se mají lépe? Tak to se máte ještě co učit!-:)) Každý si nese onen pomyslný kříž takový, jaký si zaslouží. Znáte to, jak si človíček stěžuje Pánu Bohu, že jeho kříž je příliš těžký a jiní že to mají v životě jednoduché? Bůh jej tedy nakonec vezme na nebe do velkého chrámu, který je plný různých křížů: "Tady si vyber, jaký chceš, jsou jich tu miliony". Človíček vybírá, den, dva, týden, měsíc a pořád se mu něco nezdá. Ten je moc hrubý, ten zas hladký až klouže, ten těžký, ten zas moc lehký, že by si na něj nemohl nikomu ani postěžovat. Nakonec zahlédne hned u vchodu jeden, který mu přesně sedne: "To je on! Ten je nejlepší, přesně pro mě!". Bůh mu řekne: "Tak si jej klidně vezmi, to je ten, co jsi ho tu před měsícem odložil…".
Myslíte, že okamžik a místo narození v sobě nemohou ukrývat takové informace, jako jsou předpoklady pro charakter člověka nebo pro to, že mu bude ve třiceti letech hrozit dopravní nehoda? Že se proto třeba narodí cholerické matce, sám bude pak cholerikem a ve třiceti usedne velmi rozčilen do auta a při vyjíždění z řady si v rozrušení nevšimne projíždějícího kamionu… (samozřejmě pokud na sobě nebude pracovat a nebude natolik moudrý, aby věděl, že rozčilený nemá usedat za volant)?
Před pár lety si také nikdo nemyslel, že v každé jediné buňce miminka jsou prostřednictvím DNa zakódovány předpoklady pro to, jak bude vypadat celý člověk, jaké bude mít schopnosti a v důsledku toho i třeba předpoklady pro zmíněnou možnou událost…
Život nám přináší základní okolnosti a události, na které buď sami pružně reagujeme (pak to moc nebolí), nebo jsme nuceni reagovat (pak to obvykle bolí). Je však vždy na naší svobodné vůli, jak se v každé situaci rozhodneme a co uděláme, i když je to někdy velmi, velmi obtížné.
Z trochu jiného, hlubšího pohledu popisuje horoskop kvalitu času v daném okamžiku. Kvalita času? Každá věc okolo nás má svou kvalitativní a kvantitativní povahu (kolik toho je a jaké to je).Vody může být hodně či málo, ale také může být dobrá či špatná, stejně tak vzduch, chleba, šroubky, … atd. Jen u času tak nejsme obvykle zvyklí uvažovat. Jen někdy si uvědomíme, že jednu a tutéž věc jsme jednou vyřešili za dvě minuty a jindy nad ní neúspěšně strávili čtyři hodiny v urputné snaze najít řešení, jež leželo přímo před námi. Třeba je ono pověstné "tlačit na pilu" jen snahou udělat nějakou věc v jiný čas, než který je pro ni vhodný. i z tohoto pohledu je však závěr stále stejný: v každém vzniku je zapsán současně i konec a průběh celého života. Neboli "kvalita" času vzniku určuje "kvalitu" života.
Předně musím předeslat, že populární horoskopy publikované v běžném denním tisku pro jednotlivá znamení nemají, ani nemohou mít žádný závažný význam pro jednotlivého konkrétního člověka. Jednak jsou často psány naprosto bez ohledu na situaci na obloze a jednak znamení, ve kterém je člověk zrozen...

Astrologické symboly

Astrologická znamení
Planety
BeranSlunce
BýkLuna (Měsíc)
BlíženciMerkur
RakVenuše
LevMars
PannaJupiter
VáhySaturn
ŠtírUran
StřelecNeptun
KozorohPluto
VodnářLunární uzel (vzestupný)
Ryby
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama